Biała dieta – co jeść po wybielaniu zębów?

Biała dieta – co jeść po wybielaniu zębów?

12 sierpnia, 2021 0 przez admin

Wybielanie zębów Lampą Beyond w klinice Rock Your Smile jest najnowocześniejszą, bezpieczną oraz szybką metodą uzyskania śnieżnobiałych zębów. Usuwa przebarwienia i sprawia, że nasze zęby wyglądają pięknie i zdrowo na długo. Żeby efekt wybielania utrzymał się na długo wato zadbać o dietę (biała dieta), która nie zaprzepaści naszych planów o idealnym uśmiechu. W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci temat białej diety.

Wybielanie zębów Lampą Beyond w klinice ortodontycznej w Warszawie Rock Your Smile jest najnowocześniejszą, bezpieczną oraz szybką metodą uzyskania śnieżnobiałych zębów. Usuwa przebarwienia i sprawia, że nasze zęby wyglądają pięknie i zdrowo na długo. Żeby efekt wybielania utrzymał się na długo wato zadbać o dietę (biała dieta), która nie zaprzepaści naszych planów o idealnym uśmiechu.
W dzisiejszym artykule przybliżymy Ci temat białej diety.

Biała dieta – z czym to się je?

Biała dieta polega na spożywaniu pokarmu, który zawiera jedynie białe, bądź jasne barwniki. Celem takiej diety jest utrzymanie efektów białych zębów oraz ochrona ich przed niechcianymi plamami i żółknięciem. Biała dieta powinna być stosowana nawet do 14 dni po zabiegu. Pamiętajcie, żeby przynajmniej dwie godziny po zabiegu nic nie jeść!

Co jeść na białej diecie?

Podczas białej diety możemy spożywać takie produkty jak: ryby, owoce morza, nabiał (z wyjątkiem sera żółtego), banany, produkty pochodzące z kokosa, drób, pieczywo pszenne, warzywa, które nie posiadają dużej ilości barwników takie jak: seler, szparagi cebula. Jeśli chodzi o napoje najlepiej jest pić wodę niegazowaną.

Czego trzeba unikać na białej diecie?

Chcąc utrzymać efekt jak najdłużej zdecydowanie musimy unikać takich składników jak: warzywa, które posiadają dużą ilość barwników, a należą do nich: brokuł, pomidory, papryka, owoce posiadające dużą ilość barwników: maliny, borówki, jagody, a także: czekoladę, kakao, słodycze, mięso czerwone, wędliny. Trzeba unikać również przypraw takich jak: kurkuma, chilli, papryka. Bezwzględnie musimy odstawić picie kawy, napojów słodzonych, czy alkoholu.

Jeśli jednak zdarzy się nam zjeść któreś z niedozwolonych składników, dokładnie opłuczmy jamę ustną.
Zalecamy, by utrzymać białą dietę, by jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem!