Cena glukometru i jego zastosowanie

Cena glukometru i jego zastosowanie

5 maja, 2021 0 przez admin

Cena glukometru różni się w zależności od marki urządzenia, jego funkcji, jak również komforty używania. Zdarza się też, że te same firmy na różnych stronach mają różne ceny- sugerujemy tutaj zakup urządzenia z zaufanego źródła, najlepiej sklepu medycznego.

Zastosowanie glukometru

Glukometr mierzy stężenie poziomu cukru we krwi o wybranej porze dnia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie szybko i sprawienie otrzymać wynik i stwierdzić, czy nasze zdrowie jest pod kontrolą. Początkowe badania z reguły wykonują lekarze, którzy następnie interpretują wyniki, natomiast chory lub osoba podejrzewająca u siebie skłonności do cukrzycy może zakupić sobie takie urządzenie do użytku domowego. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ są one proste w obsłudze a wynik łatwo jest zinterpretować. Są również dużo bardziej dokładne od testów paskowych, do których próbkę pobieramy z moczu.

Nie każdy użytkownik glukometru choruje na cukrzycę. Często używają go osoby przyjmujące niektóre leki z insulinoopornością, hipoglikemią i w stanie przedcukrzycowym. Monitorowanie glukozy przydaje się również w trakcie stosowania niektórych diet, szczególnie w modnej ostatnio diecie ketogenicznej. Tutaj jednak przydaje się urządzenie mierzące dodatkowo ilość ketonów we krwi, ponieważ właśnie na ich produkcji opierają się jej założenia.

Większość modeli wyposażona jest w mały nakłuwacz oraz dodatkowe paski. Nakłuwa się na przykład palec a kropelkę krwi umieszcza na pasku i wkłada pasek do urządzenia. Glukometry są dość proste w obsłudze i dzięki załączonym instrukcjom nie powinny sprawiać użytkownikom kłopotów. Jednak jeśli masz jakieś wątpliwości poproś lekarza, by wykonał pierwsze badanie i pomógł Ci odczytać wynik.

Standardowymi jednostkami miary poziomu cukru we krwi są miligramy na decylitr (mg / dl). Idealne zakresy cukru we krwi dla osób zdrowych są następujące:

  • Przed śniadaniem- 100 mg/dl
  • Ok. 2 godziny po posiłku- 140 md/dl
  • W porze snu- 120 mg/dl

Cena glukometru

Cena glukometru może się wahać w zależności od marki funkcji urządzenia, a także miejsca, w którym jest dostępny. 

My sprawdziliśmy cenę glukometrów w skepie pmt24.pl