Często jeździsz na rowerze? Sprawdź jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!

Często jeździsz na rowerze? Sprawdź jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!

26 października, 2020 0 przez admin

Rowery to Twoje hobby? A może są Twoim środkiem transportu do pracy i szkoły? Niezależnie w jakim celu używasz jednośladów, powinieneś mieć te 4 rzeczy. Ułatwią Ci one podróżowanie oraz zapewnia bezpieczeństwo. Sprawdź!

Nieoceniona ochrona głowy

Chroń swoją głowę! Kask to jedna z rzeczy, których potrzebuje każdy rowerzysta, aby uchronić się przed nieoczekiwanymi obrażeniami. Jednak jeśli chodzi o kolarstwo szosowe, dobrze ukształtowany, aerodynamiczny kask zwiększy prędkość, którą osiągasz – może to być niewielka różnica, ale może to być różnica, która zapewni Ci lepszy czas na niż Twoi znajomi! Obecnie wiele kasków jest wyposażonych w dodatkową rotacyjną ochronę, znaną również jako MIPS BPS. Ta dodatkowa ochrona umożliwia poruszanie się głowy wewnątrz kasku, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia mózgu podczas silnego uderzenia.

Widoczność, która daje gwarancję bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, czy wybierasz się na spokojną przejażdżkę, światła są niezbędnym elementem bezpieczeństwa na drogach – nawet w miesiącach letnich! Małe, stroboskopowe światło o niskim natężeniu zmniejsza ryzyko kolizji na cichych wiejskich drogach nawet w najjaśniejsze dni. Jednak jeśli chodzi o jazdę zimą, rowerzyści muszą mieć coraz mocniejsze światła o szerokim rozstawie wiązki.

Komfortowa jazda nawet przez długie godziny

Dłuższa jazda na rowerze może zamienić się z przyjemności w udrękę. Ale nie musi tak być! Wystarczy, że zaopatrzysz się w amortyzatory rowerowe. Dzięki nim, jazda na rowerze będzie miła i przyjemna niezależnie od terenu w jakim się poruszasz. Kupując amortyzatory na bikestacja.pl możesz liczyć na spore rabaty.

Technologia, która ułatwia życie

Technologia rowerowa rozwinęła się ogromnie w ciągu ostatnich kilku lat. Dzięki komputerom GPS możesz teraz korzystać z nawigacji zakręt po zakręcie, co pozwala na bezstresową jazdę z opcją „powrotu do domu”, gdy się zgubisz. Oprócz funkcji nawigacyjnych możesz również dokładnie śledzić prędkość, dystans i tętno dzięki licznym dodatkom. Ogólnie rzecz biorąc, technologia pozwala na coraz dokładniejsze wyniki, na podstawie których możesz oprzeć swój poziom kondycji oraz osiągnięty progres.