Czym jest laserowa korekcja wzroku i dlaczego warto się jej poddać?

Czym jest laserowa korekcja wzroku i dlaczego warto się jej poddać?

11 stycznia, 2021 0 przez admin

Coraz więcej osób poszukuje sposobu, aby raz na zawsze pozbyć się wad wzroku. Z pomocą przychodzi laserowa korekcja wzroku – zabieg bezpieczny, bezbolesny i co najważniejsze, skuteczny. Dlaczego warto się jej poddać?

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku jest jedną z najnowocześniejszych metod usuwania wad wzroku. Jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Dzięki laserowej korekcji wzroku pozbędziesz się krótkowzroczności do -10 dioptrii, dalekowzroczności do +6 dioptrii i astygmatyzmu od 5 do 6 dioptrii. W czasie zabiegu wiązka lasera modeluje rogówkę i tym samym zmienia moc optyczną oka.

Krótkowzroczność to niestety choroba XXI wieku. Tego typu wadę ma już połowa Polaków.

Przyznaj, noszenie okularów i soczewek kontaktowych nie jest komfortowe. W tych pierwszych trudno jest uprawiać sport, natomiast do noszenia drugich są pewne przeciwwskazania (między innymi zespół suchego oka, nadwrażliwość gałki ocznej, alergie).

Laserowa korekcja wzroku w większości przypadków pozwala całkowicie pozbyć się wady.

Dlaczego warto poddać się laserowej korekcji wzroku?

Jeśli każdego dnia zakładasz na nos okulary lub aplikujesz soczewki kontaktowe, pewnie już nie wyobrażasz sobie, że mogłoby być inaczej. Tylko pomyśl, jak bardzo brak wady wzroku ułatwiłby Ci codzienne funkcjonowanie. Przedstawiamy argumenty przemawiające  za tym, by poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku.

Trwały efekt

Sam zabieg laserowej korekcji wzroku trwa kilkanaście minut, a użycie lasera kilak sekund. Efekty jednak są długotrwałe. Twoje zdziwienie po zabiegu może być ogromne, że w tak krótkim czasie pozbyłeś się wady, która towarzyszyła Ci przez wiele lat życia. Będziesz mógł na  zawsze zapomnieć o problemach związanych z ostrością wzroku.

Rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku jest krótka, więc szybko wrócisz do normalnego funkcjonowania i będziesz mógł wykonywać codzienne czynności.

Jednorazowy koszt

Laserowa korekcja wzroku nie jest tania, jeśli jednak weźmiesz pod uwagę, ile na przestrzeni lat wydajesz na oprawki okularowe, szkła i soczewki kontaktowe, to jest to opłacalna inwestycja. Tym bardziej że wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów i musi Ci posłużyć przez całe życie.

Niczym nieograniczona aktywność

Kiedy pozbędziesz się wady wzroku, będziesz mógł uprawiać sporty bez ograniczeń. Trudno jest grać w piłkę czy pływać w okularach lub soczewkach kontaktowych. Pierwsze łatwo jest stłuc, natomiast te drugie nie nadają się, by używać ich w chlorowanej wodzie (prowadzi to do infekcji i stanów zapalnych). Laserowa korekcja wzroku sprawi, że na nowo zaczniesz cieszyć się aktywnością fizyczną bez żadnych ograniczeń.

Lepszy wizerunek i pewność siebie

Nawet jeśli już przyzwyczaiłeś się do noszenia okularów, na pewno trudno Ci jest polubić swój wizerunek. Mimo że czasy, kiedy okularnicy byli postrzegani jako nieatrakcyjni dawno odeszły w zapomnienie, przyznaj, w okularach i tak wyglądasz gorzej niż bez nich. Laserowa korekcja wzroku sprawi, że zyskasz lepszy wizerunek i pewność siebie. I to po zaledwie kilkunastominutowym zabiegowi.

Laserowa korekcja wzroku to zabieg bezpieczny, skuteczny i nowoczesny. Pozwoli Ci cieszyć się dobrym wzrokiem i zyskać dzięki temu nową jakość życia.