Implant zęba, czy most protetyczny?

Implant zęba, czy most protetyczny?

30 sierpnia, 2021 0 przez admin

Uzupełnienie braków w uzębienie niesie za sobą konieczność wyboru odpowiedniej metody. Stomatolodzy najczęściej proponują dwa rozwiązania. Implant bądź most protetyczny.

Zarówno jeden jak i drugi sposób pozwala na skuteczne uzupełnienie w jamie ustnej po ekstrakcji zęba. Przed ostatecznym wyborem warto zapoznać się z wadami oraz zaletami obu rozwiązań.

Implant zęba

Zalety. Główną zaletą implantów zębowy jest to, że nie wymagają one ingerencji w sąsiadujące zęby. Nie ma konieczności oszlifowania zdrowych, sąsiadujących zębów tak jak ma to miejsce w przypadku mostu protetycznego. Implanty pozwalają również na uzyskanie bardzo trwałego i naturalnego efektu. Implanty chronią przed zanikiem kości szczęki i pozostawiają naturalny jej kształt.

Wady. Nie każdy pacjent może skorzystać z leczenia implantologicznego. Decyzja o założeniu implantów poprzedzona jest szczegółowym rozpoznaniem zdrowotnym u pacjenta. Do wad implantów zaliczyć można również ich stosunkowo wysoką cenę. Jednakże jeśli liczymy na doskonałe i trwałe efekty, implanty będą najlepszym wyborem.

Most protetyczny

Zalety. Most protetyczny podobnie jak implanty, daje możliwość uzupełnienia nawet kilku utraconych zębów (pod warunkiem, że są to zęby znajdujące się obok siebie). Mosty protetyczne uchodzą za bardzo wytrzymałe i naturalne pod względem wizualnym. Często wybierane są przez pacjentów szukających bardziej ekonomicznej opcji. Wykonanie mostu protetycznego jest tańsze od implantów.

Wady. Minusem tego rozwiązania zdecydowanie jest konieczność oszlifowania zębów sąsiadujących. Muszą one stanowić punkty podparcia dla mostu. Przy zastosowaniu mostów protetycznych, może dojść do zaniku kości szczęki po kilkunastu latach. Sytuacja ta nie ma miejsca w przypadku gdy zdecydujemy się na leczenie implantami.

Które rozwiązanie wybrać?

Korzystając z oferty nowoczesnych gabinetów stomatologicznych takie jak https://www.wojcikclinic.pl możemy być pewni, że zarówno implanty jak i mosty protetyczne zostaną wykonane w fachowy sposób, a my będziemy mogli cieszyć się ich użytkowaniem przez długie lata. Jeśli nie ogranicza nas zbyt mały budżet, warto postawić na implanty, gdyż jest to rozwiązanie bardzo trwałe i nieingerujące w inne zęby. Raz poniesiona inwestycja pozwoli na wyeliminowanie problemu i cieszenie się pięknym uśmiechem przez długie lata.