Jaką bluzę medyczną wybrać?

Jaką bluzę medyczną wybrać?

4 stycznia, 2021 0 przez admin

W oczach opinii publicznej ubraniem najbardziej kojarzącym się z medykami jest fartuch. Ostatnio powoli dołączają do niego luźne chodaki, które ze względu na wygodę często noszą lekarze i ratownicy.

Nie każdy jednak wie, że istnieje cała gałąź mody dedykowana pracy w szpitalu. Z myślą o pielęgniarkach i doktorach tworzy się bluzy, spodnie oraz oczywiście czepki. Często korzystają z nich także pracownicy gabinetów kosmetycznych oraz stomatologicznych. W dzisiejszym tekście postaramy się wyjaśnić, jak wybrać odpowiednią bluzę dla siebie.

Fasony bluz medycznych

Bluzy medyczne mają realizować dwa zadania. Po pierwsze muszą być wygodne. Każdy kto pracował w szpitalu o tym wie. Dyżur to często wiele godzin nieustającej pracy w trudnych warunkach. Nie jest też tajemnicą, że w polskich realiach zdarza się kilka dyżurów pod rząd (w jednej placówce bądź kilku).

W tej sytuacji nie może być mowy o tym, aby coś nas uwierało lub w dowolny sposób przeszkadzało w pracy. Bluza medyczna musi być luźna i wykonana z naturalnych materiałów, które nie doprowadzą do odparzenia ani zatrzymywania nadmiernych ilości potu.

Jednocześnie każdy medyk wie, że do skutecznego wykonywania zawodu potrzebny jest autorytet. A ten zaczyna się budować właśnie wyglądem. I dokładnie z tego powodu bluzy medyczne powinny być proste i pozbawione zbędnych ozdób. Pacjent musi podprogowo rozumieć, że ma przed sobą osobę odpowiedzialną.

Jaki kolor bluzy medycznej wybrać?

Na rynku zdarzają się bluzy medyczne wielobarwne bądź pokryte bogatymi wzorami. Oczywiście asystent w gabinecie stomatologicznym może spokojnie taką założyć. Tak samo zresztą techniczka medyczna badająca krew i inne substancje w zamkniętym laboratorium.

Większość lekarzy i medyków pracujących w szpitalach, decyduje się jednak na stonowane barwy

Częstym wyborem jest biel bądź rozmaite odcienie szarości. Niekiedy pracownicy szpitali noszą się też na zielono bądź w szerokiej gamie wariantów niebieskiego – od jasnego błękitu po ciemny granat.

Z wyborem kolorów i odcieni możemy się zapoznać między innymi na stronie sklepu Medhoodie. Oprócz wymienionych tutaj kolorów w propozycji znajdują się także bardziej zaskakujące.

W witrynie medycy mogą zaopatrzyć się między innymi w bluzę koloru głębokiej czerwieni bądź czarną. Ta ostatnia wydaje się być odpowiednia dla pracowników prosektorium. W końcu i tak nie wystraszą swoich pacjentów.