Każdy organizm ma inne potrzeby

Każdy organizm ma inne potrzeby

9 marca, 2020 0 przez admin

Każdy człowiek ma inne potrzeby, dlatego dietę powinno się ustalać dla każdej osoby indywidualnie. Niektórym, ich własny organizm podpowie jakie są jego potrzeby. Inni muszą poprosić o radę specjalistę dietetyka. Bardzo ważne jest w czasie ustalania indywidualnej diety skupienie uwagi na potrzebach swojego ciała. By zacząć dietę trzeba poświęcić samemu sobie wiele myśli i starań, a przede wszystkim należy zacząć o sobie myśleć w sposób pozytywny.

Jeśli w taki sposób podejdzie się do własnej osoby i odchudzania może się okazać, że dieta wcale nie jest trudna i zbyt wymagająca oraz że zasmakują takiej osobie proste, zdrowe, nieprzetworzone i niskokaloryczne pokarmy. Naturalnie powinna się również pojawić ochota do ruchu na świeżym powietrzu, gimnastyki czy chociażby spaceru. Wiadomo, że podczas wysiłku fizycznego po pewnym czasie wydzielany są do krwioobiegu tak zwane hormony szczęścia, czyli endorfiny. Dzięki nim wzrasta zadowolenie z własnej osoby oraz pojawia się doskonałe samopoczucie. Zmniejsza się też chcę do picia kawy, palenia papierosów czy picia alkoholu. Taki stan pojawia się z reguły wtedy, kiedy oczyści się ciało z toksyn. Dobranie indywidualnej diety jest bardzo ważne, ponieważ to, co dla niektórych osób jest zdrowe, dla innych może się okazać przeciwwskazane, a nawet niebezpieczne. Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie pokarmowe i przez to nie tolerują oni niektórych produktów spożywczych, jak na przykład mleka, czy niektórych warzyw lub owoców. Znowuż część osób zupełnie podświadomie unika produktów, które mogą im zaszkodzić, tłumaczą wtedy, że nie lubią tego rodzaju mięsa czy danego warzywa. Należy wtedy pozwolić na takie żywieniowe fanaberie, ponieważ każdy reaguje na jedzenie w indywidualny sposób. Patrząc z tej perspektywy na problem odchudzania, to każdy powinien sam wybrać właściwą metodę odchudzania z palety oferowanych sposóbów odżywania się czy aktywności fizycznej.

Jedzenie jest bardzo ważne w ludzkim życiu i stosunek do niego determinuje się już w okresie niemowlęcym

Wtedy to dziecko łączy jedzenie i karmienie z miłością matki, a także z poczuciem bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli tego komuś zabraknie w dorosłym życiu będzie sięgał po jedzenie. Okazuje się, że im mniejsza akceptacja własnej osoby i wiara we własne siły, tym częściej jedzenie zastępuje rzeczy, których brak lub których nie udało się osiągnąć. Dlatego tak ważna jest refleksja nad własną osobą i odpowiednim sposobem odżywiania się, dobranym indywidualnie do potrzeb każdego człowieka.