Kreatyna – jak wybrać najlepszy suplement?

Kreatyna – jak wybrać najlepszy suplement?

13 kwietnia, 2021 0 przez admin

Szerokie pole manewru mają klienci, którzy rozglądają się za wysokiej jakości kreatyną. Ma to związek z faktem, iż to suplement diety, który jest dostępny w asortymencie bardzo wielu producentów. Istotne znaczenie ma to, aby kreatyna nie została wzbogacona o jakiekolwiek zbędne składniki. Ostatecznie najczęstszy dylemat to: monohydrat czy jabłczan kreatyny?

Czy od razu suplementować kreatynę?

Początkującym adeptom siłowni należy zarekomendować przeprowadzanie treningów bez wykorzystania jakichkolwiek suplementów diety takich jak kreatyna do momentu, gdy będą oni w stanie odnotowywać systematyczny progres. Dzięki takiemu postępowaniu zastosowanie kreatyny może pozwolić na zdecydowanie bardziej spektakularne efekty. W momencie, gdy nie zauważamy już żadnych efektów treningu warto sięgnąć najpierw po monohydrat kreatyny, który pobudzi przyrost masy mięśniowej, zapewni lepszą regenerację organizmu, a także umożliwi przeprowadzanie dłuższych i bardziej efektywnych treningów. Dopiero w dalszej kolejności warto zainteresować się możliwościami, jakie oferuje jabłczan kreatyny. To suplement diety, który polecany jest bardziej zaawansowanym sportowcom. Jest droższy, ale gwarantuje większe możliwości, ponieważ jakość budowanej masy mięśniowej pozostaje wyższa.

Kreatyna – jak istotne znaczenie ma forma produktu?

Kreatynę możemy przyjmować zarówno w formie proszku, tabletek, jak i kapsułek. Nie ulega wątpliwości, że formę produktu możemy dopasować do indywidualnych oczekiwań, ponieważ jej wchłanialność do organizmu będzie stało na dość porównywalnym poziomie. Należy zauważyć, iż świetną propozycję może stanowić kreatyna bezsmakowa, dzięki czemu będzie ona pozbawiona wszelkich zbędnych dodatków. Łatwo domyślić się, że będzie ona najtańsza, ponieważ produkt składa się wyłącznie ze składnika aktywnego.

Gdzie dokonać zakupu kreatyny?

Warto, aby produkt pochodził ze sprawdzonego źródła, a więc najlepiej oficjalnego sklepu firmy, która działa w tej branży od wielu lat i posiada wiele pozytywnych opinii. Do tego grona zalicza się między innymi sklep ostrovit.com, który należy do polskiego producenta suplementów diety i odżywek dla sportowców.