Licówki Cyfrowe – co to jest?

Licówki Cyfrowe – co to jest?

15 lutego, 2021 0 przez admin

Trzeba przyznać, że dzisiejszy rozwój stomatologii jest tak intensywny, że wszystko to przekłada się na o wiele szybsze leczenie poważniejszych ubytków w naszym uzębieniu.

Warto zwrócić uwagę, że uszkodzone zęby nie są dzisiaj wypełniane w tradycyjny sposób. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy w pełni zrekonstruować całego zęba i to podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. To właśnie dzięki licówkom cyfrowym, udało się przyspieszyć uzupełnienie każdego ubytku i to niezależnie od stopnia zniszczenia samego zęba. Dzisiaj wykorzystanie cyfrowego zdjęcia pozwala przede wszystkim skrócić w dużym stopniu cały proces.

Szybki proces wykonania wycisku

Nowoczesne metody nie wymagają już konieczności zrobienia wycisku, który musiał być potem wysyłany dalej. Teraz możemy liczyć na tak zwany cyfrowy wycisk, który robiony jest w zaledwie parę minut przy odpowiednim zeskanowaniu wszystkich zębów specjalnym urządzeniem. Jest to po prostu bardziej wygodna forma, która sprawdza się w praktyce. W ten sposób daje to zdecydowanie lepszą precyzję, dzięki czemu odpowiednie licowe cyfrówki nie będą wymagać nawet drobnej korekty, jak to miało często miejsce w przypadku wycisków tradycyjnych. Skaner sprawdza nie tylko same zęby, ale rejestruje również tkanki miękkie i twarde, a co najważniejsze w ich pełnym naturalnym położeniu. Taki idealny wycisk nie jest nigdy zdeformowany, właśnie dlatego tego typu metody zyskują coraz większą popularność w gabinetach stomatologicznych. Wszystko jesteśmy w stanie załatwić jednego dnia, a wykonane licówki są o wiele bardziej naturalne w stosunku do dawnych metod, gdzie jednak licówka potrafiła nieznacznie różnic się od naszych naturalnych zębów, co dosyć często było widoczne.

Wszystko załatwimy w ciągu jednego dnia

W dawnych czasach na licówki musielibyśmy czekać co najmniej tydzień, tak więc sami jesteśmy w stanie zauważyć, jak mocno nowoczesna technologia wpłynęła pozytywnie na nasze życie. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z takiego rozwiązania, to warto to zrobić. W ten sposób pozbywamy się problemów z uszkodzonym zębem. Pamiętajmy, że takie uszkodzone czy ułamane zęby mogą być o wiele bardziej narażone na działanie próchnicy, dlatego szybkość działania w takich sprawach wydaje się tu szczególnie istotna (przeczytaj o tym więcej na www.Fabdent.pl). Warto zdecydować się na licówki, które podkreślają naturalny charakter naszego uzębienia. Na pewno każdy z nas powinien spróbować takiego rozwiązania, w końcu uda nam się rozwiązać ostatecznie problem z uszkodzonymi zębami na dobre.