Na czym polega protetyka na implantach?

Na czym polega protetyka na implantach?

17 grudnia, 2020 0 przez admin

Bez wątpienia uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Wygląd uzębienia to dla wielu z nas priorytetowa kwestia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia pozwala na uzupełnianie ubytków oraz poprawianie wyglądu uzębienia na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest protetyka na implantach.

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne to dosyć skomplikowany i złożony proces. Składa się z dwóch części: chirurgicznej oraz protetycznej. W części chirurgicznej odbywa się zabieg, który polega na wszczepieniu implantu w dziąsło. W części protetycznej natomiast wykonuje się nadbudowę na dziąśle (atrapę utraconego zęba). Implant zastępuje korzeń zęba. Można na nim odbudować koronę, osadzić most a także zamocować protezę. Protetyka na implantach pozwala na uzyskanie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę zaburzonego funkcjonowania narządu żucia, który odpowiedzialny jest przede wszystkim za rozdrabnianie pokarmu.

Zalety i wady leczenia implantologicznego

Pomimo tego, że leczenie implantologiczne jest coraz łatwiej dostępne dla większego grona pacjentów, to niestety nie wszyscy mogą poddać się temu zabiegowi. Na szczęście przeciwwskazania dotyczą jedynie niewielkiej grupy osób. Tak czy inaczej, pacjent przed rozpoczęciem zabiegu musi przejść określone badania aby zostać do niego zakwalifikowany. Leczenie implantologiczne odbywa się w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesne. Główną zaletą protetyki na implantach jest to, że nie jesteśmy zmuszeni do ingerencji w inne (sąsiadujące) zęby. Innymi zaletami implantów są m.in.:

– wysoka trwałość – ryzyko tego, że wszczep zostanie odrzucony przez organizm jest minimalne. Trwałość implantów szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat. Dla porównania, mosty protetyczne trzeba wymieniać po upływie kilku lat. Ponadto szlifowane zęby, na których mocowany jest most, ulegają osłabieniu wraz z upływem czasu. Wszczepienie implantów nie wymaga żadnej ingerencji w strukturę innych, zdrowych zębów.

– komfort – wysoki komfort użytkowania to jedna z częściej wymienianych zalet implantów stomatologicznych. Dzięki nowoczesnej technologii, pacjenci mogą traktować implanty jak swoje własne naturalne zęby.

– estetyka – korony na implantach wyglądają w 100% naturalnie i estetycznie. Umieszczone pod linią dziąseł wszczepy są całkowicie niewidoczne. Leczenie implantologiczne to bardzo skuteczny sposób wypełniania braków uzębienia. Jest ono szczególnie polecane osobom, które cenią sobie wysoki komfort oraz trwałość uzyskanych efektów.