Nowoczesne cyfrowe wypełnianie zębów

Nowoczesne cyfrowe wypełnianie zębów

25 stycznia, 2021 0 przez admin

Zdrowe i zadbane zęby to wizytówka każdej osoby. Nic więc dziwnego, że wciąż rośnie zapotrzebowanie na skuteczne zabiegi stomatologiczne, które poprawiają estetykę zębów oraz komfort podczas spożywania posiłków.

Do takich zabiegów z pewnością możemy zaliczyć cyfrowe wypełnianie zębów, które jest absolutnym hitem ostatniego czasu. Zabieg polega na opracowaniu wypełnienia protetycznego przy pomocy nowoczesnego sprzętu komputerowego, gwarantując niesamowitą precyzję.

Jakie są główne zalety cyfrowego wypełniania zębów?

Cyfrowe wypełnianie zębów w porównaniu do tradycyjnych metod jest przede wszystkim:

– szybsze,
– dokładniejsze,
– bardziej funkcjonalne.

Nowoczesne techniki wykorzystywane do zabiegów stomatologicznych mają na celu zapewnienie pacjentom najwyższej jakości usług, maksymalnej dokładności oraz komfortu. To wszystko zapewnia cyfrowe wypełnianie zębów, które znajdziemy w ofercie nowoczesnych gabinetów stomatologicznych. Decydując się na tego typu zabieg, warto zaznajomić się z takimi pojęciami jak wkłady inlay / onlay.

Wkłady inlay / onlay

Inlay (wkład) oraz onlay (nakład) to rozwiązania, które przypominają korony. Polegają na tym, że ząb odbudowywany jest przy pomocy porcelanowego bądź kompozytowego elementu zastępującego koronę zęba. Do głównych zalet tego rozwiązania należy m.in. wysoka odporność na ścieranie (nawet do kilku lat dłuższa w porównaniu do tradycyjnej plomby). Ponadto wkłady inlay/onlay skutecznie zabezpieczają ząb przed ponownym nawrotem próchnicy.  Jak możemy dowiedzieć się ze strony www.Fabdent.pl, komputerowe wypełnienia inlay/onlay wzmacniają ząb nawet o 75%. Średnia żywotność wypełnienia w większości przypadków przekracza 10 lat, podczas gdy uzupełnienie kompozytowe należy wymienić zazwyczaj już po 5 latach.

Jak wygląda komputerowa odbudowa zęba w oparciu o wkłady koronowe inlay / onlay?

Po uprzednim przygotowaniu zęba (usunięciu uszkodzonej tkanki oraz próchnicy), specjalista wykonuje cyfrowy wycisk za pomocą skanera 3D. Cyfrowy wycisk zostaje przekazany do techników, których zadaniem jest wykonanie idealnie pasującego pełnoceramicznego uzupełnienia. Po tym etapie pozostaje jedynie osadzenie u pacjenta przygotowanego przez techników wypełnienia. Wiele gabinetów stomatologicznych realizuje pełny zabieg cyfrowego wypełnienia zęba podczas zaledwie dwóch wizyt. Oznacza to, że pacjent może cieszyć się zdrowymi zębami jeszcze tego samego dnia!