Prawidłowa suplementacja węglowodanów. Sprawdź!

Prawidłowa suplementacja węglowodanów. Sprawdź!

10 lutego, 2021 0 przez admin

Jeśli nie stosujemy odpowiedniej diety w codziennym życiu, możemy napotkać wiele problemów zdrowotnych. W takiej sytuacji sięgamy najczęściej po suplementy diety i witaminy dla sportowców, takie jak np. odżywki węglowodanowe. Wszyscy wiemy, że węglowodany są głównym źródłem energii w naszym organizmie. Węglowodany dostają się do naszego organizmu wraz z pożywieniem i tworzą glukozę oraz dostarczają energii do różnych części naszego ciała. Podstawową funkcją glukozy w organizmie jest wzmacnianie mózgu. Węglowodany biorą udział głównie w rozwoju układu odpornościowego i krzepnięciu krwi. Węglowodany pomagają napędzać mózg, nerki, mięśnie i centralny układ nerwowy.

Węglowodanami w proszku to sposób na uzupełnienie braków

Jeśli jesteś szczupły i chcesz zwiększyć swoją wagę, koniecznie zadbaj o odpowiednią ilość węglowodanów w swojej diecie. Przyjmując suplementy węglowodanowe, możesz zaspokoić swoje dzienne potrzeby

Korzyści z suplementacji odżywki węglowodanowej

  • Zmagazynowana energia ciała zostaje wydrenowana podczas intensywnych ćwiczeń. Suplementacja węglowodanów pomoże w uzupełnieniu utraconego glikogenu mięśniowego podczas treningów.
  • Zawodnicy biorący udział w maratonach i biegach przełajowych, potrzebują dużej ilości węglowodanów, ponieważ większość energii tracą podczas biegania.
  • Błonnik obecny w węglowodanach chroni organizm przed cukrzycą.
  • Suplementy węglowodanowe zwiększają wytrzymałość organizmu i odgrywają rolę w rozwoju tkanki mięśniowej.
  • Odżywka węglowodanowa wpływa również na insulinę. W miarę wzrostu poziomu cukru we krwi węglowodany przekazują glukozę do komórek wchłaniających, stymulując produkcję insuliny.

Podsumowanie

Suplementy węglowodanów pomagają zwiększyć wzrost masy mięśniowej i wytrzymałości. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszystko w organizmie jest potrzebne w określonych ilościach. Nie można zastąpić odpowiednio zbilansowanej diety żadnymi suplementami. Powinny one być tylko i wyłącznie uzupełnieniem codziennej diety. Tylko w ten sposób będziemy w stanie wypracować i utrzymać estetyczną i zdrową sylwetkę.