Protetyka 1 dnia. Na czym polega?

Protetyka 1 dnia. Na czym polega?

29 sierpnia, 2021 0 przez admin

Planujesz odbudowę zęba, ale nie wiesz jak zrobić to w sposób szybki i komfortowy? Mamy dla Ciebie sposób! Koniecznie przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się czym jest protetyka jednego dnia.

Zdrowe uzębienie to coś, na czym zależy większości z nas. Ubytki w jamie ustnej (a szczególnie te najbardziej widoczne) powodują ogromny dyskomfort i spadek pewności siebie. W takich sytuacjach myślimy zazwyczaj o jak najszybszej wizycie u stomatologa i wyeliminowaniu problemu. Usunięcie pozostałości zębów i wstawienie nowych wymaga w wielu gabinetach stomatologicznych nawet kilku wizyt z dużymi odstępami czasu. Na szczęście istnieje coś takiego jak protetyka jednego dnia.

Czym jest i na czym polega protetyka jednego dnia?

Protetyka w 1 dzień to nowoczesne rozwiązanie minimalizujące czas leczenia. Dzięki zastosowaniu specjalnego sprzętu cyfrowego, możliwe jest wykonanie odbudowy w ciągu jednego dnia. Podczas porannej wizyty, stomatolog wykonuje wycisk 3D za pomocą innowacyjnego skanera. Proces ten jest bardzo szybki i komfortowy dla pacjenta. Wykonany wycisk 3D przesyłany jest natychmiastowo do pracowni protetycznej. Odbywa się w niej realizacja pracy protetycznej (koron, licówek lub mostów). Przy zastosowaniu nowoczesnej frezarki, wykonanie pracy protetycznej odbywa się znacznie szybciej i precyzyjniej niż miało to miejsce dawniej. Podczas drugiej wizyty, wykonana korona, licówki bądź most protetyczny zostaje zamontowany w jamie ustnej pacjenta.

Komfort i wygoda

Pacjenci decydujący się na nowoczesną protetykę jednego dnia nie tylko oszczędzają mnóstwo czasu, ale i zapewniają sobie wysoki komfort. Jest on związany przede wszystkim z zastąpieniem tradycyjnych metod pobrania wycisku, które były często bolesne i mało komfortowe dla pacjenta. Obecna technologia pozwala na pobranie wycisku w bardzo delikatny sposób, tak aby pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Również i samo zamontowanie korony, licówki bądź mostu protetycznego odbywa się bardzo sprawnie i bezboleśnie. 

Podsumowanie

Protetyka jednego dnia to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Nowoczesny sprzęt cyfrowy pozwala na przeprowadzenie leczenia w bardzo dokładny sposób. Decydując się na protetykę jednego dnia możemy cieszyć się pięknym uśmiechem już po dwóch wizytach u specjalisty.