Sztuki Walki z korzystnym wpływem na zdrowie i postawę młodych osób

Sztuki Walki z korzystnym wpływem na zdrowie i postawę młodych osób

26 sierpnia, 2021 0 przez admin

Sport to zdrowie. Powiedzenie to jest stare jak świat. Każdy z nas z pewnością słyszał o nim już w dzieciństwie. Trudno się temu dziwić, gdyż jest ono bardzo prawdziwe i motywujące do podjęcia aktywności.

Silny charakter, dobra kondycja i samodyscyplina

To cechy, które nabywa osoba regularnie uprawiająca sport od najmłodszych lat. Szczególnie jest to widoczne wśród osób, które uczęszczają na zajęcia sztuk walki. Tego typu sport kształtuje nie tylko fizycznie ale i mentalnie. Sztuki walki uczą prawidłowej postawy i mają korzystny wpływ na kręgosłup oraz układ mięśniowy. Do głównych zalet trenowania sztuk walki należą m.in.:

– dyscyplina i kształtowanie silnego charakteru
– poprawa kondycji fizycznej
– lepsze samopoczucie
– wyższa sprawność
– poznanie ciekawych ludzi oraz autorytetów
– poznanie własnego ciała i jego ograniczeń
– nauka koncentracji
– nauka walki ze swoimi słabościami
– wzrost pewności siebie

Jakie sztuki walki warto trenować?

Wybór odpowiadającej nam sztuki walki do trenowania może nie być prosty. Każda z nich ma swoje charakterystyczne cechy i różnice. Jedne z nich bazują na ciosach (boks), inne na kopnięciach (np. taekwondo). Są również sztuki walki, które łączą ze sobą różne elementy (np. MMA). 

– Boks – zawodnicy walczą ze sobą jedynie przy użyciu pięści.

– Boks tajski (muay thai) – oprócz pięści, zawodnicy mogą używać łokci, kolan oraz nóg.

– Karate – bardzo rozbudowana sztuka walki obejmująca bardzo wiele stylów.

– Judo – sztuka walki oparta na chwytach.

– MMA (Mixed Martial Arts) – mieszane sztuki walki, w których zawodnicy stosują szereg rozmaitych technik.

Kto może trenować sztuki walki?

Sztuki walki Warszawa może trenować każda osoba w dowolnym wieku. Ważne jednak aby robić to tylko i wyłącznie pod okiem trenera. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać zadowalające rezultaty. Warto wybrać szkołę sztuk walki, która posiada szeroką ofertę. Dzięki temu będziemy mogli łatwo zmienić trenowaną sztukę walki na inną jeśli z jakiegoś powodu nam nie przypasuje. Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru sztuki walki, którą będziemy trenować, warto uzyskać poradę bezpośrednio w danej szkole. Specjaliści są w stanie dobrać odpowiednią sztukę walki do danej osoby, oceniając jej potencjał i predyspozycje. Nie ma więc obaw, że stracimy czas na trenowanie sztuki walki, która nie jest dopasowana do naszego charakteru, typu sylwetki oraz predyspozycji.