Szukasz naturalnych sposobów na zdrowie i doskonały wygląd? Poznaj właściwości oleju z pestek dyni!

Szukasz naturalnych sposobów na zdrowie i doskonały wygląd? Poznaj właściwości oleju z pestek dyni!

19 grudnia, 2020 0 przez admin

Jesień i zima sprzyja osłabieniu organizmu. Jeśli nie chcesz zmagać się z kolejną infekcją, koniecznie zatroszcz się o kompleksowe wsparcie i sięgnij po olej z pestek dyni. Prawidłowo stosowany, pozwoli Ci zadbać także o doskonały wygląd! Jak wykorzystać preparat w kuchni i w łazience i jak działa, zależnie od sposobu stosowania?

Zdrowie w Twoich rękach – w czym może pomóc olej z pestek dyni?

Naturalne wsparcie organizmu to niezawodny sposób na jeszcze lepszą profilaktykę chorób. Chociaż przyjmowanie preparatów roślinnych wymaga konsekwencji i cierpliwości, z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. W czym może pomóc Ci olej z pestek dyni? Poznaj schorzenia, które może złagodzić!

1. Pasożyty

Zmagasz się z problemami wywołanymi przez pasożyty układu pokarmowego? Rozpocznij domową kurację olejem z pestek dyni! Zawarte w nim substancje przyczynią się do uszkodzenia układu nerwowego tasiemców, glist, owsików i innych i przyspieszą proces usuwania ich z organizmu. Olej z pestek dyni dodatkowo zapewni doskonałą ochronę błony śluzowej żołądka i jelit.

2. Prostata

Po naturalne wsparcie warto sięgnąć także w sytuacji, gdy towarzyszą Ci problemy z przerostem gruczołu krokowego, zakwalifikowane do wczesnego stadium, problemy z oddawaniem moczu i zaburzenia potencji. Regularne przyjmowanie oleju z pestek dyni pomoże w regulacji procesu oddawania moczu i przyczyni się do obniżenia DHT odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie prostaty.

3. Stany zapalne i infekcje

Olej z pestek dyni może wspierać leczenie stanów zapalnych i infekcji układu moczowego oraz górnych dróg oddechowych. Wykorzystywany w tych przypadłościach już przez nasze babcie, cieszy się dobrą sławą!

4. Inne schorzenia

Naturalnemu preparatowi przypisuje się również inne możliwości. Olej ma zapewniać wsparcie organizmu w walce z depresją, profilaktyce miażdżycy naczyń, a także – ogólnym osłabieniu.

Olej z pestek dyni – idealny do kuchni i do… łazienki!

Olejowi z pestek dyni przypisuje się nie tylko właściwości zdrowotne, ale także  – pielęgnacyjne. Co więcej – dzięki starannemu przygotowaniu pestek do tłoczenia, doskonale smakuje. To właśnie orzechowy smak i zapach, a także, ciemny kolor oleju sprawiają, że doskonale pasuje do chleba, warzyw albo białego sera. Pamiętaj jednak, że może być stosowany wyłącznie na zimno!

Jak wykorzystać olej z pestek dyni w łazience? Najlepiej – wmasowując bezpośrednio w skórę! Uważa się, że regularne stosowanie oleju jako kosmetyku pozwoli pozbyć się cellulitu, wyraźnie zredukuje zmarszczki, a także – pomoże w walce z rozstępami i bliznami.