Woda, źródło życia

Woda, źródło życia

2 kwietnia, 2020 0 przez admin

Ludzki organizm do oczyszczenia z toksyn potrzebuje przede wszystkim wody. Jedynym pokarmem zawierającym prawie tyle samo płynu, co ludzkie ciało, są świeże owoce i warzywa. Jednak zawarta w nich woda różni się od tej z kranu czy zmineralizowanej. W tym życiodajnym płynie, będącym podstawowym składnikiem warzyw i owoców zawarte są witaminy, sole mineralne oraz enzymy, w odpowiednio dobranych dla żywego organizmu proporcjach.

Woda, oprócz funkcji oczyszczających jest środkiem transportowym

Transportuje substancje odżywcze w jedną stronę, następnie zajmuje się usuwaniem ze wszystkich komórek organizmu wcześniej przyswojonych substancji toksycznych. Dodatkowo jest swoistym termometrem organizmu, ponieważ reguluje jego temperaturę. Właściwie zastosowanie wody w ludzkim ciele jest wielofunkcyjne. Ten płyn nawilża również stawy oraz gałki oczne, a także odpowiada za regulację i równowagę pracy całości żywego organizmu. Dlatego dieta powinna składać się w większości ze świeżych warzyw i owoców. Można oczywiście poddawać pokarmy obróbce termicznej, jak na przykład gotowaniu, smażeniu, pieczeniu itd., jednak takich przetwarzanych produktów nie powinno się zawierać w diecie więcej niż 30-40%. Oczywiście pod Pokies względem zawartości płynów owoc owocowi nierówny i część z nich składa się z większej lub mniejszej ilości wody. Przykładowo arbuz zawiera 99% ilości wody, zaś jabłko 84%. Co ciekawe, dzienne zapotrzebowanie na wodę pokrywają także, choć w niewielkim stopniu pieczywo i produkty zbożowe.

Powszechnie wiadomo, że człowiek powinien dziennie przyjmować około 1,5 litra płynów (w zależności od jego wieku i budowy ciała czasami odpowiednio więcej lub mniej)

Najlepiej, jeśli zaspokaja się pragnienie zwykłą, niegazowaną wodą mineralną, choć nie jest ona bogata w takie ilości witamin i soli mineralnych jak owoce czy warzywa, to nie zawiera też cukrów, których nadmiar może być szkodliwy.

Ludzki organizm potrzebuje wody

Należy dbać nie tylko o higienę całego ciała (czyli jego zewnętrzną warstwę), dla organizmu niezbędne jest też odpowiednie nawodnienie od wewnątrz. Dlatego proces oczyszczania i odnowy całego ciała najlepiej zacząć jak najszybciej. Znane przysłowie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” nie wynika z niczego, dlatego niezwykle istotne jest dbanie o właściwą regulację wodną organizmu w ciągu doby.