Wypożyczyć czy kupić sprzęt rehabilitacyjny?

Wypożyczyć czy kupić sprzęt rehabilitacyjny?

4 lutego, 2021 0 przez admin

Opiekowanie się osobami starszymi bądź osobami po różnych urazach i operacjach wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu medycznego. Wiąże się to z koniecznością wynajmu bądź zakupu nowego sprzętu.

Zakup czy wynajem? Co lepsze?

Decydując się na zakup nowego sprzętu rehabilitacyjnego, musimy liczyć się z poniesieniem niemałych wydatków. Jeśli wiemy, że sprzęt będzie używany przez nas dłuższy czas, wówczas opłaca się nabyć go na własność. Natomiast w przypadku krótszych okresów użytkowania korzystniejszą opcją będzie jego wypożyczenie.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny możemy wynająć?

Renomowane wypożyczalnie sprzętu medycznego takie jak sklep medyczny Visamed, posiadają w swojej ofercie m.in.:

– łóżka rehabilitacyjne,
– wózki inwalidzkie,
– wózki elektryczne
– chodziki,
– kule,
– materace.

Najczęściej z opcji wynajmu korzystają osoby, które potrzebują łóżek rehabilitacyjnych bądź wózków elektrycznych. Koszt zakupu takiego sprzętu na własność może być nie do przeskoczenia dla wielu osób. W związku z tym wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych oraz wózków okazuje się być najlepszą opcją.

Wynajmując sprzęt oszczędzamy nie tylko pieniądze ale i czas

Poszukiwanie odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego nie należy do czynności prostych i przyjemnych. Ponadto kupując sprzęt rehabilitacyjny na własność, musimy liczyć się z koniecznością jego regularnej konserwacji. Wynajmując sprzęt od profesjonalnej firmy, nie musimy martwić się o przeprowadzanie konserwacji, serwisowanie oraz ewentualne naprawy. Możemy swobodnie korzystać z wypożyczonego sprzętu tak długo jak tylko będziemy tego potrzebować.

Ważny jest również dobór odpowiedniego sprzętu do rehabilitacji

Nie jest niczym odkrywczym to, że sprzęt rehabilitacyjny musi być idealnie dopasowany do pacjenta. Tylko i wyłącznie w ten sposób możemy uzyskać satysfakcjonujące postępy z rehabilitacji. Dobór sprzętu do danego pacjenta powinien odbywać się wyłącznie z pomocą specjalisty. Wypożyczalnie sprzętu medycznego oferują najczęściej kompleksową obsługę klienta oferując mu pomoc w doborze urządzenia, tak aby spełniało ono wszystkie wymagania pacjenta, gwarantując mu przy tym komfort oraz bezpieczeństwo. Ponadto wypożyczalnie sprzętu medycznego mogą zająć się jego transportem oraz montażem (szczególnie mowa tutaj o łóżkach rehabilitacyjnych).