Zdjęcie aparatu ortodontycznego – co dalej?
Każdy kto nosi stały aparat dentystyczny nie może doczekać się momentu, w którym będzie mógł go zdjąć i cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Jednak zdjęcie aparatu nie jest ostatnim etapem leczenia. Aby utrwalić efekt zakładana jest na zęby retencja, bądź aparat ruchomy.
Każdy kto nosi stały aparat ortodontyczny nie może doczekać się momentu, w którym będzie mógł go zdjąć i cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Jednak zdjęcie aparatu nie jest ostatnim etapem leczenia. Aby utrwalić efekt zakładana jest na zęby retencja, bądź aparat ruchomy.
Jest to bardzo ważna część leczenia, o której nie możemy zapominać! Zęby mają tendencję do ponownego przekrzywiania się, dlatego jest to tak ważne.
Po zdjęciu aparatu warto udać się na zabieg wybielania zębów. W naszej klinice pacjenci po przebytym leczeniu ortodontycznym dostają na zabieg wybielania 30% zniżki!
Wada zgryzu – czym jest?
Większość wad zgryzu nabywamy już w dzieciństwie. Większość z nich to niestety nie tylko problem estetyczny, ale mogą one utrudniać czyszczenie zębów, co może prowadzić do osiadania się kamienia nazębnego i próchnicy. Bardzo ważne jest by ortodonta stwierdził co jest przyczyną danej wady zgryzu, może to być np. brak miejsca dla zębów, język, który nie jest utrzymany we właściwej pozycji, czy może powodem są rosnące zęby mądrości.
Rodzaje aparatów retencyjnych
Stała retencja – jest to drut, który jest przyklejony z tyłu zębów. Nie musimy pamiętać o jej zakładaniu, ponieważ jest przymocowana do naszych zębów na stałe.
Zdejmowany aparat – musimy pamiętać, by je zakładać, często na początku musimy nosić je 24 h na dobę
Ile trwa retencja?
Jest to indywidualna kwestia pacjenta. Często dorosłym pacjentom zakłada się retencję dożywotnią. Niestety musimy pamiętać, że nasz organizm nieustannie się zmienia, więc nie zawsze nawet posiadając retencje nasze zęby będą idealnie proste.
Zapraszamy do zapisów do naszej kliniki DENT SM na Warszawskim Bemowie! Zapewniamy wysokiej jakości leczenie ortodontyczne.